This post is also available in Українською мовою
Майстерня Різдвяних Листівок 2014 продовжується! Як пройшли ваші вихідні? Маю надію, у вас було достатньо часу на улюблені листівочки! Цей тиждень буде надзвичайно насиченим у Зроби Сам(А) із величезною кількістю додаткових записів, блог хопів та відео. У четвер ми зробимо перерву від Майстерні і будемо знайомитися із дуже цікавими новинками (не скажу від кого аби збереглася інтрига).
Якщо ви вчора отримали розсилку про блог хоп, будь ласка, не звертайте увагу. Я випадково опублікувала пост раніше запланованої дати. Цей блог хоп буде, але у п’ятницю.
Ось посилання на попередні дні Майстерні:
- День 1 – Одношарові листівки;
- День 2 – Одношарові листівки;
- День 3 – Листівки із відштампованим фоном;
- День 4 – Листівки із відштампованим фоном.
День 5 Менше = Більше. Скрап папір у CAS листівках
Матеріали для основної листівки:
- штамп напис “Дід Мороз Іде”;
- штампи зірочки усіх 4 розмірів;
- основа для листівки розміром в половину А4 аркушу (вертикальна);
- скрап папір із набору;
- ножиці;
- прозоре чорнило для гарячого ембоссінгу;
- фен для гарячого ембоссінгу;
- (не обов’язково) пігментне срібне чорнило;
- пудра срібного кольору для гарячого ембоссінг;
- (не обов’язково) анти статична подушечка для гарячого ембоссінгу;
- об’ємні квадратики із набору;
- стрази із набору.
Інструкції:
1. Зробіть основу для листівки із білого картону (інструкції в першому записі).
2. (Не обов’язково) Використовуючи скотч тимчасової фіксації приклейте основу для листівки до робочої поверхні, а також склейте її в середині. Цього разу замість скотчу тимчасової фіксації я використала шматочок паперового скотчу і приклеїла за його допомогою листівку до столу. Також можна використати малярний скотч.
3. Із білого картону виріжте панель для листівки на пів дюйма (орієнтовно 1,5 см) меншу за основу листівки. Я буду виготовляти одразу дві листівки для того, щоб продемонструвати вам додаткові ідеї з цими ж матеріалами.
4. (Не обов’язково) Протріть панель анти статичною подушечкою. Вона забере жир від пальців на картоні і допоможе зробити ембоссінг більш охайним.
babypusya ділиться досвідом як можна зробити анти статичну подушечку в домашніх умовах:
Доречі, антистатичну подушечку я робила так: взяла шматочок губки для миття посуду, без абразивної частинки, запхнула його у шматочок колготки, чи то носочка такого на ден десь 40-60, засипала туди дитячої пудри-присипочки; краї можна чи то зашити (ну це в ідеалі), чи то зав’язати (це нашвидкуруч) і а-ля антистатична подушечка готова. Тоді те все диво трошечки по жмакати, щоб воно там трішечки розмістилось, як йому там зручніше. Взагалі з носочка зручніше, тому, що він просто як народжений для створення антистатичної подушечки.
5. Використовуючи прозоре чорнило для ембоссінгу та штамп “Дід Мороз Іде” відштампуйте напис по центру панелі. Оскільки ми штампуємо прозорим чорнилом напису видно майже не буде. В мене подушечка брудна, тому трішки чорного чорнила перенеслося на панель, але це не проблема, оскільки ми покриємо його срібною пудрою і чорного чорнила видно не буде.
6. Посипте напис срібною пудрою для гарячого ембоссінгу (дізнатися детальніше про гарячий ембоссінг можна ось тут) і розплавте її спеціальним феном.
7. Далі можна піти двома шляхами. Або використовувати прозоре чорнило для ембоссінгу для штампування або пігментне срібне (чи іншого кольору, але обов’язково пігментне; барвникове висохне надто швидко і ви не встигнете зробити ембоссінг).
Використовуючи прозоре буде важко бачити де відтиски вже зроблені, а де ні. З кольоровим чорнилом буде набагато простіше. Відштампуйте зірочки навколо напису. Можете штампувати по діагоналі так, як на фото, а можете штампувати згідно травила трикутника – у 3 ділянках навколо напису. В будь якому випадку штампуйте непарну кількість – 1, 3, 5, 7. Парна кількість виглядає неестетично.
Якщо ви штампували зірочки срібним чорнилом можете залишити їх як є – просто срібними.
Посипте зірочки пудрою для ембоссінгу і знову розплавте її феном.
8. Настав час підібрати скрап папір для листівки. Я люблю робити це просто розташувавши панель на папері; дивлюся чи мені подобається як виглядає поєднання, пробую інші варіанти.
9. Обравши папір наклейте його на основу листівки. Я роблю це наступним чином: наклеюю двосторонній скотч по периметру основи листівки і маленький шматочок по центру. Спершу знімаю захисну смужку з того, що по центру і приклеюю увесь аркуш 15х15 до картону. Далі легенько знімаю захисну смужку із інших ділянок скотчу і приклеюю усі інші ділянки паперу.
10. Далі ножицями обрізаю надлишок паперу. Таким чином я не вгадую точний розмір паперу на різаку, а обрізаю його точно по розміру основи для листівки. Такий спосіб також зменшує ризик наклеїти папір криво та зіпсувати роботу.
11. Наклейте двосторонні об’ємні клейкі квадратики на панель із ембоссінгом. Якщо панель трішки покрутило від гарячого ембоссінгу квадратики допоможуть приховати ці дефекти. Якщо панель покрутило дуже сильно її можна спершу наклеїти на додатковий аркуш картону, а вже потім за допомогою квадратиків на основу. Я часто роблю так, особливо коли роблю ембоссінг усього фону.
12. Додайте декілька камінчиків до листівки – розмістіть їх (знову непарну кількість) між зірочками. Комбінуйте розміри камінчиків, поєднуйте великі та маленькі (наприклад 1 великий та 2 або 4 маленьких).
13. Виготовляючи однакові елементи по декілька штук одразу можна легко перетворити це на міні конвеєр та виготовити 10, 20 і більше новорічних листівок для усієї родини. Усі вони будуть різними, проте дуже схожими між собою.
Сподіваюся, п’ятий урок вам сподобався! Чекаю на ваші листівки у формі для посилань:
яка вона! чарівна!!!
Така ніжна!!!! Свято таки наближається))
какая прелесть!пошла хвосты подтягивать
Яночка, я тільки зараз звернула увагу. А яке є правило трикутника? Дуже цікаво?:)
дякую! правило трикутника дуже просте – для гармонійного вигляду роботи додаткові (допоміжні) елементи слід розташовувати на кутах уявного трикутника. В центрі цього уявного трикутника повинен знаходитися основний елемент/об’єкт.
В даному випадку на ось цій листівці http://www.zrobysama.com.ua/wp-content/uploads/2014/11/HCW-2014-Card-5-tutorial-16.jpg правило трикутника застосоване. Напис “Дід Мороз іде” знаходиться в центрі трикутника. По кутах трикутника розташовані додаткові елементи (відштамповані зірочки та наклеєні стрази). Таким чином елементи повинні розташовуватися в трьох точках (ТРИ-кутник) і їхня к-сть повинна бути непарною (1, 3, 5, 7).
Ось зауважте також на цих листівках це правило:
http://www.zrobysama.com.ua/?p=47256
http://www.zrobysama.com.ua/?p=46841
http://www.zrobysama.com.ua/?p=46148
http://www.zrobysama.com.ua/?p=45754
http://www.zrobysama.com.ua/?p=45645
http://www.zrobysama.com.ua/?p=44797
Дякую Яночка!!!! Дуже цікаво і нове для мене!!:)