This post is also available in Українською мовою
Я впевнена, багато з вас не раз задумувалися про купівлю білого чорнила для штампування, яке так гарно дивиться в роботах. Можливо дехто купив і, розчарувався, бо не знайшов гідного застосування або ж результат не повністю задовольнив сподівання.
У цій статті я б хотіла детально поговорити про біле чорнило від торгової марки Dovecraft, показати його в дії, продемонструвати вам приклади використання, дати поради щого його найкращого застосування.
Купуючи біле чорнило більшість з нас очікує отримати ідеально білий колір виштампованого зображення. Нажаль жодне чорнило не може справитися із таким завданням.
Перш ніж ми продовжимо, варто усвідомити дуже важливу річ, білий колір на наступному фото досягнутий не за допомогою білого чорнила, а за допомогою техніки гарячого ембосінгу. Жодне біле чорнило для штампування не дасть такого ефекту:
Біле чорнило зазвичай штампує так званою “білою димкою”:
– виштамповане зображення ніколи не буде білосніжним, воно буде трохи прозорим, з-під зображення буде частково проступати фон тим самим роблячи зображення не повністю білим і не задовольняючи нашу потребу. Але в цьому і є його найбільша перевага!
Біле чорнило від Dovecraft є пігментним. Що це означає для нас як для користувачів? Які можливості це дає нам?
Будь-яке пігментне чорнило сохне не моментально, воно потребує певний час для висихання. Звичайно ж мова йде не про години/дні, але хвилини 2-3, можливо 5, воно буде сохнути, тому щоб не змазати результат краще трішки зачекати.
Зауважте, час висихання пігментного чорнила напряму залежить від типу паперу. На деякому папері (що має хороші абсорбні властивості, в основному це якісний канцелярський папір, або матовий фотопапір) чорнило буде сохнути практично моментально, на інших типах паперу воно може сохнути довше, а на папері, що відштовхує рідини (папір із ламінованою поверхнею, калька, крейдований папір, глянцевий папір) пігментним чорнилом краще взагалі не користуватися. Тому якщо ви спробували пігментне чорнило і час висихання вас не задовільнив, варто спробувати його на іншому типі паперу.
З власного досвіду можу порадити використовувати біле чорнило від Dovecraft на картоні Kraft від Bazzill Basics, на цьому картоні чорнило висихає дуже швидко, зовсім не розмазується і досить гарно дивиться (на одній стороні цього картону воно штампує краще (яскравіше), на іншій – гірше).
1. Використовуйте для тонування країв паперу:
Пігментне чорнило, оскільки воно сохне не моментально, зручно використовувати для тонування паперу. Поки чорнило сохне, його можна нанести більше/менше, трішки розтушувати.
білі сніжинки (гарячий ембоссінг) затоновані білим пігментним чорнилом – створюється ілюзія сніжного фону
Білим чорнилом також можна тонувати краї паперу, як показано у цій листівці:
Ось це однин приклад затонованих країв паперу в листівці:
2. Використовуйте для розмальовування зображень:
Окрім тонування пігментне чорнило можна використовувати для розмальовування (так, так, саме для розмальовування, або для замальовування) зображення, що виштамповане на темному фоні. Оскільки воно довго сохне ви будете мати достатньо часу щоб рівномірно нанести його на поверхню, яку потрібно розмалювати чи замалювати.
Білим чорнилом найкраще розмальовувати зображення, що виштаповані перманентним чорнилом (щоб при розмальовування не змазати краї зображення) на темному фоні.
Наприклад, як показано в цій роботі:
чорним перманентним чорнилом Staz On виштамповане дуже детальне зображення на картоні Kraft
використовуючи аплікатор (в цьому випадку звичайна косметична паличка) зображення замальоване білим чорнилом
І ось так виглядає результат (для наочності в порівнянні з виштампованим зображенням на кальці):
3. Використовуйте для штампування простих дизайнів:
Пігментне чорнило штампує не надто тонкими та чіткими, трохи жирнуватими лініями (якщо ви колись користувалися перманентним чорнилом StazOn ви неодмінно помітили різницю). Відповідно пігментне чорнило не варто використовувати для штампування дрібних зображень, що містять багато деталей і тоненьких ліній, але воно ідеально підійде для штампування простих дизайнів (наприклад великих цяток, товстих ліній і т.д.), що можна застосувати для створення саморобного фону листівки/сторінки або “жирних” дизайнів, наприклад:
Ось приклад такого штампування в простенькій весняній листівці 4 you:
квіточки виштамповані білим чорнилом на картоні Kraft
І ще один варіант використання білого чорнила для штампування простого дизайну – листівка Happy Birthday (4):
робот виштампований білим чорнилом на картоні Kraft
поверх білого робота фіолетовим чорнилом виштампований напис Happy Birthday
Сподіваюся, ви знайшли у цій статті нову корисну інформацію, що стане вам у нагоді у вашій творчості!
Спасибо, Яночка! Полезная для меня статья )))
Дякую! Дуже класна стаття!
надзвичайно цікава і корисна стаття. дякую!
p.s. там видніються елементи з нового альбому? 😉
Свєта – так, так 😛
це новий туристичний альбом 🙂
Спасибо за содержательную статью!Для меня она оказалась еще и своевременной,как раз вчера получила эти чернила:)
я дуже рада, що стаття корисна 🙂 поки писала її нарешті змогла поекспериментувати з цим чорнилом вдосталь 🙂
Янусь, я как всегда в восторге! Спасибо за обзор! Скажи,пжлст, вот такие чернила,только черные можно использовать для отштамповки под дальнейшее разукрашивание дистрессами?
БаНдИтКа – дякую!
якщо зображення планується розмалювати (не має значення чим – дістресами, копіками, акварельними олівцями) то штампувати краще перманентним чорнилом, щоб контури зображення не потекли. перманентним є StazOn і Inkadinkado (це з тих, що є в нашому магазині)
Яночко, а як на рахунок білого перманентного чорнила Staz On – чи дає він більш насичений білий колір?
juliaTs – з мого досвіду білий Staz On виглядає більш насичено хіба що на плівці (але чорнилом Dovecraft на плівці теж можна штампувати якщо це плівка для друку і результат буде приблизно такий самий), ось дві роботи з використанням білого стазону на плівці http://www.zrobysama.com.ua/?p=10063
http://www.zrobysama.com.ua/?p=11058
на папері білий стазон виглядає аналогічно блідо. тому для дійсно білого-білого ефекту треба використовути гарячий ембоссінг
таааак… вписую у список наступних покупок біле чорнило….
Яна, дякую за статтю. Дуже корисно 🙂
Яно,дуже дякую за таку цікаву і детальну статтю)Ніби й все знала,а вот все таки багато ще не знаю))
Отлично описала про использование белых чернил. От себя хочу добавить, что хоть я и ругаюсь часто на белый STAZON, но всегда балдею от эффекта который он даёт на прозрачной плёнке, я его использую ТОЛЬКО на плёнке. На днях покажу страничку с интересным использованием этого приёма.
Дуже корисна стаття, дякую!
Дуже дякую за детальне пояснення! Бо я дійсно колись купила таке чорнило, раз спробувала, розчарувалась і тепер воно в мене сохне, обовязково треба спробувати ще раз з твоїми підказками!
гарна стаття дякую)!
Первая статья, которую я прочла на этом ресурсе (только сегодня попала к вам). Теперь буду постоянным посетителем. Очень понравилось у вас! Яна, благодарю за ценные советы, надеюсь в будущем очень пригодятся.