This post is also available in Українською мовою
Сьогодні я хочу показати вам альбом-щоденник над яким я працювала в кінці грудня та на початку січня. В кінцевому результаті альбом виявився абсолютно не таким, яким задумувався. Це вже не щоденник одного місяця, а просто загальний підсумок цікавих подій, що сталися у святковий період. Альбомом я дуже задоволена. Він – це щось нове, щось таке, чого раніше я не робила і не пробувала. Тут використаний “свіжий” стиль – на білій сторінці лише фото та мінімальна кількість прикрас + декілька нестандартних сторінок.
Для себе я зрозуміла, що моє життя надто одноманітне для того щоб робити фото кожного дня. Звісно, фотографуватися щоденно не проблема, проблема у тому, що на фото будуть зображені одні і ті ж лиця, одні і ті ж події.
Дім-робота-дім-знову робота. Як на мене для такого альбому потрібно мати велику сім’ю, дітей. Все таки кожного дня фотографувати себе з Лесиком або наших котів вкрай не цікаво.
Тому я частково змінила структуру альбому – викинула дні тижня та дату (таким чином альбом отримав більш вільний формат) і зменшила розмір заготовок спеціально для фото розміром 10х15см. Я обрала саме цей формат тому, що на свята у подарунок я отримала мініатюрний фото принтер Canon Selphy CP800 (ось тут є відео огляд). Про хороший та компактний фото принтер я мріяла давно, а цей – справжня знахідка, якість надрукованих фотографій дійсно вражає (хоча собівартість однієї близько 4 грн).
Основна заготовка сторінки альбому виглядає наступним чином: місце для фото 10х15 см із відступом у 5мм з кожного боку та вузьке місце для журналінгу або декору:
Я також зробила декілька допоміжних заготовок із різними варіантами розташування фотографій – по дві та по чотири фото на сторінку, поверх них розташовується коло із місцем для декору або журналінгу:
Під впливом Ali Edwards я зробила україномовні написи для фото, наприклад як на цій фотографії:
Як на мене, такі написи дуже оживляють фотографії, я б навіть сказала роблять їх трішки “журнальними”. Я також спобувала додавати журналінг безпосередньо на фотографію – мені дуже сподобалося. Не можу сказати, що я задоволена самим журналінгом, мені ще треба повчитися виражати свої враження та почуття на папері.
Я не обмежувала альбом якоюсь певною кількістю сторінок (маю на увазі, що щоденник мав би строго 31 сторінку). Тут я навпаки обирала стільки фото, скільки вважала за потрібне.
На створення альбому мене надихнула талановита Ali Edwords, а також Nichol Magouirk. Я годинами розглядала їхні альбоми, шукала цікаві деталі, моменти і звичайно ж натхнення.
Кожна сторінка детальніше:
Альбом розпочинають фотографії перших новорічних приготувань – ми ставимо ялинку. На фото наші коти, які залізли в коробку і заважають виймати з неї гілки ялинки.
Ліва сторона містить фото з білим журналінгом (з помилкою, яку я помілита надто пізно), а права дві фотографії із написом “котихи в коробці”.
Зелений папір від DCWV, фігурна літера К (Котихи) – з цього набору наклейок.
котихи в коробці – цифровий штамп власного виробництва
На наступному розвороті ми продовжуємо ставити ялинку – фото Хуаніти, яка лізе по стовбуру як білочка із білим підписом “Ставимо ялинку”:
Якщо мої цифрові штампи вам сподобалися, можете використовувати їх у своїх роботах, я буду лише рада. Єдине прохання – ставте посилання на Зроби Сам(А) як першоджерело. Дякую!
у верхньому куті наклейка “the magic of the holidays” (Creative Imaginations)
На правій стороні фото моєї мами, яка допомагає розпрямляти гілки. У верхньому лівому куті фотографії цифровий штамп “12 грудня”:
Сторінки розділяє міні сторінка “Favorite Things” – тут я хочу трохи написати про наші сімейні традиції.
На наступному розвороті ми продовжуємо ставити ялинку. Ліва сторона містить фото із білим журналінгом “новорічні традиції”:
журналінг: Однією з наших новорічних традицій є велика ялинка, яку я прикрашаю разом з мамою. Лесик тим часом знаходиться по той бік об’єктиву
А з правої сторони просто красиве новоріче фото ялинки:
круглий тег з метлічною рамкою доповнює наклейка Holiday Fun та брадс
Сторінки розділяє вкладка з кальки з срібними сніжинками:
перегорнувши кальку сніжинки виглядають білими
Далі фотографії з Миколая. З лівої сторони дуже красиве фото моєї мами з написом “Миколай прийшов”:
журналінг: цього року головним Миколаєм була мама, яка вирішила віддати нам усі новорічні подарунки відразу
А права сторона містить чотири фотографії, на яких ми розгортаємо наші подарунки:
Цифровий штамп “подарунки від Миколая”:
Наступний розворот присвячний маминій ялинці, Басіку (мамин кіт) та декору її квартири:
Сторінки розділяє калька із золотим напиленням, яку я прикрасила наклейками:
літера “М” тут симовлізує слово “мама” (у мами вдома)
внизу сторінки чорний штамп із написом “улюблений кард”:
Ось і сам штамп:
Наступний розворот це продовження фотографій домашнього декору, а також розповідь про наші подарунки:
Цифровий штамп “Дорогий Санта”:
Наступний розворот мій улюблений. Тут знаходиться фото новорічних листівок, які я зробила для наших родичів та перше фото 31 грудня:
новорічні листівки я робила на основі цієї, проте замість висічки штампувала, розмальовувала та вирізала зображення сніговика вручну
Розворот розділений декількома фігурними сторінками – перша з них це фото Лесика 10х7 см, зворотня сторона якого виглядає ось так:
Далі іде вставка з кальки, на яку я наклеїла білі сніжинки:
А під нею фігурна сторінка (вирізала вручну із листа картону DCWV) із наклейками та написом (гарячий ембоссінг), по внутрішньому краю є ледь помітна натирка “warm wishes”:
На зворотній стороні фігурної сторінки я наклеїла сніжинку, вона ж ховає білу нитку, яка тримає іграшку-наклейку:
Внизу сторінки є ледь помітна дата – 31:
Наступний розворот містить фотографії Лесика, а також фото ялинки та вінтажних машинок:
З лівої сторони на фото білий журналінг, який розповідає про вінтажні машинки, фото доповнене маленьким об’ємним чоловічком:
Нижня частина правої сторони доповнена наклейкою:
Наступний розворот знову про ялинку. Одна фотографія із чудовим ефектом “розмитості” (якщо так можна сказати):
Між сторінками вставка із інструкціями для досягення ефекту розмитості, які я взяла з інтернету:
інструкції я відформатувала та надрукувала на звичайному білому папері
натирки Fa La La
Далі сімейні фото перед новорічною ялинкою. Я з Лесиком з лівої сторони та з мамою з правої.
Цифровий штам “Наше з тобою Різдво”:
Між сторінками вставка з кальки з новорічними наклейками-іграшками та зірочками:
Далі вставка для журналінгу, де я напишу про подарунки, які ми хотіли отримати один від одного:
І далі фото з моєю мамою:
Цифровий штамп “Моменти щастя”:
Наступний розворот присвячний розгортанню та примірянню подарунків моєю мамою. Цього року я купила для неї декілька наборів прикрас, які їй дуже сподобалися. На одному фото я міряю сережки:
Ліва сторона доповнена цифровим штампом “Подарунки під ялинкою”:
Права сторінка прикрашена круглим тегом та наклейкою “М” (перевернуте W):
Далі фото новорічного містечка у нашій вітальні. На лівій сторінці будиночок, а на правій потяг:
Сторінка доповнена цифровим штампом “Полярний експрес” та зеленою наклейкою:
І останній розворот – З новим 2011 Роком! Це фото з 1-го грудня. До нас в гості прийшла Лесикова сестра і ми всі дружно смакували слимаків з білим вином та дивилися новорічні фільми:
Цифровий штамп “З Новим 2011 роком”:
Останнє сторінка з фото містить білий журналінг та прикольну наклейку Ho Ho Ho:
Обкладинка та кріплення альбому:
Альбом скріплений на кільцях, нажаль пружина для такого об’єму зовсім не підходить. Відчуваю, що альбому бракує застібки або якоїсь оригінальної коробки/упаковки.
Обкладинка альбому має таку ж товщину як і звичайна сторінка. Спочатку я хотіла робити обкладинку прозорою (використовуючи прозорі обкладинки від Zutter), але виявила розбіжності у розмірах альбому та обкладинки і тому використала папір.
Обкладинка альбому обклеєна золотим картоном від DCWV, не містить жодних прикрас (хоча я думаю, що варто додати дату або на обкладинку або зробити тег і причіпити його до верхнього кільця):
Ще раз повторюсь, що я безмежно задоволена цим альбомом грудня. Я вклала в нього багато часу і, напевно, витрачу ще не одну годину на журналінг (все таки відповідні сторінки потрібно обов’язково заповнити).
На перших етапах роботи я була розчарована, альбом мені не подобався, я вважала такий формат надто примітивним та нудним. Але зараз бачу, що помилялася. Навпаки, працювати з таким форматом (маю на увазі формат і заготовку сторінки) одне задоволення.
Я обов’язково буду намагатися зробити такий альбом наступного року і, сподіваюся, він переросте у сімейну традицію.
P.S. працюючи над цим альбомом я навчилася робити цифрові штампи та додавати журналінг на фотографії. Якщо вам цікаво і ви теж хочете навчитися, будь-ласка, напишіть мені про це у коментарях і я підготую мк для блогу. Інструкції по створенню цифрових штампів можна знайти тут:
- Створюємо цифрові штампи самостійно (частина перша);
- Створюємо цифрові штампи самостійно (частина друга);
- Додаємо журналінг (або цифрові штампи) на фотографії.
P.S.S. мені дуже цікаво дізнатися вашу думку про цей альбом. Чи сподобався він вам, чи не сподобався? Що ви про нього думаєте? Будь-ласка, залишіть коментар. З нетерпінням чекаю на ваші враження. Дякую!
Але такий, на якому можна друкувати, так? Дуже дякую за роз’яснення! А альбомчик обов’язково відшукається!