This post is also available in Українською мовою
Ця стаття є частиною серії записів для початківців у кардмейкінгу (виготовленні листівок ручної роботи).
Cardmaking (кардмейкінг) – це створення листівок ручної роботи. Card – листівка, making – виготовлення.
Листівки ручної роботи бувають абсолютно різними, від квадратних до круглих, овальних та фігурних; від маленьких 10х10 см до неймовірно великих розміром з аркуш А4; від простих одношарових до чудернадських та інтерактивних; від багатошарових до таких, що мають віконечка… Цей список можна продовжувати далі. Тим не менше, завжди є так звані стандартні листівки. У нас вони одні, у США інші, а у Великобританії геть інакші.
Часто різаки, дошки для згинання та гумові килимки мають позначки стандартних розмірів листівок, це дуже зручно і допомагає в роботі при виготовленні заготовок (основ) для листівок.
Формат та розмір листівок багато в чому залежить від стандартного формату картону, з якого вони зроблені. Наприклад, у нас популярний формат А4, відтак розрізавши його на 2 частини можна зробити дві заготовки (основи) для листівки розміром 10,5 х 15 см.
У США використовують формат Letter, він трішки ширший та коротший за A4, відтак розрізавши його на 2 частини маємо дві заготовки (основи) розміром 4 1/4 х 5 1/2 дюймів (10,8 х 14 см), такий формат листівок називається A2 (не плутайте із українським А2). Відтак, заготовки для листівок імпортовані від американських виробників будуть мати саме такий розмір.
Є також трішки менші листівки американського формату 4 Bar розміром 4 7/8 x 3 1/2 дюйми (12.4 x 8.9 см); а є і більші під назвою 5×7″ (12,7 х 17,8 см); також популярні квадратні розміром 6×6″ (15 х 15 см), бувають навіть ще більші розміром 20 х 20 см (такі розміри популярні у Великобританії). На схематичному зображенні нижче можна подивитися співвідношення найбільш популярних розмірів листівок між собою:
Листівки також бувають вертикальні та горизонтальні, а також такі, що мають згин зверху чи зліва. Особисто мені подобаються вертикальні із згином, що розташований зверху, такі листівки завжди краще стоять і не падають.
ЯКІ ІНСТРУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ОСНОВИ ДЛЯ ЛИСТІВКИ
Основи (заготовки) для листівок можна купити вже готові (порізані, зігнуті та навіть із конвертами), а можна зробити самостійно. Робити самостійно виходить трішки дешевше (також їх можна зробити будь-якого розміру та із картону будь-якого кольору), проте для охайно виготовленої основи листівки знадобляться певні інструменти, такі як якісний різак для різання паперу (або гумовий килимок та макетний ніж, проте якісним різаком різати папір куди більш зручно), інструмент для згинання паперу (або дошка для фальцювання) – це потрібно для виготовлення охайного, чіткого згину, який не дасть картону потріскати; деякі різаки продаються одразу із насадкою для згинання картону, що є дуже зручно.
ПРИКЛАДИ РІЗНИХ РОЗМІРІВ ЛИСТІВОК
Далі можна знайти декілька прикладів листівок серед опублікованих на сторінках Зроби Сам(А). Клацніть на фото, щоб перейти до запису із листівкою:
листівка розміром 6 х 6″ (15 х 15 см) із віконечком
вертикальна листівка формату А2 із віконечком
вертикальна листівка формату 4 Bar
вертикальна листівка формату 5×7″
Чудова стаття! І не тільки для початківців! Щиро дякую за корисну інформацію!
дякую, Анно!
Клас! А я якраз задавалася цим питанням 🙂
дуже рада, що інформація стала в нагоді )
О, я раньше 15*15делала))
А сейчас только А2,т.к. работаю с картоном американским. Спасибо за статью!
я раніше дуже любила 10х10 см 🙂 якраз з одного 30х30 3 штуки виходило 🙂 тепер теж тільки A2, і ще зрідка 4Bar
З Носим Роком Яночко!Натхнення i досягнення нових вершин. Та дякую за усi навчання ).
взаємно, Світлано! рада, що інформація корисна 🙂
Дуже корисна стаття, я багато форматів знала, але сьогодні дізналася ще декілька нових, дякуємо за нові знання!
я люблю формат 10*15см.
а коли почала купувати різні ножі-рамки – дуже дивувалася, чому вони так неприродньо дивляться на цьому форматі, особливо це помітно на прямокутних ножах. аж поки мені не пояснили, що вони для американських листівок – ті що трохи ширші і коротші 🙂
дякую за статтю!
яка краса! дякую за змістовно викладену інформацію, дуже потрібно в роботі!