This post is also available in Українською мовою
Майстерня Різдвяних Листівок 2014 продовжується! На всяк випадок наводжу посилання на попередні уроки:
Якщо ви не встигаєте робити листівочки, не переживайте, у вас буде час на вихідних щоб наздогнати. А з понеділка буде 5-тий урок. Четвертий урок (продовження цього) на вас чекатиме завтра.
День 3 – Листівки із відштампованим фоном
Сьогодні і завтра ми будемо говорити про листівки із відштампованими фонами. В принципі їх (особливо сьогоднішню) можна також віднести і до одношарових листівок; тим не менше на відштампованих фонах завжди, за бажанням, можна нашарувати багато елементів і зробити такі листівки багатошаровими. Чудовий приклад я показувала минулого року у майстерні, ось він:
Цього року говорячи про відштамповані фони я матиму на увазі не обов’язково повністю заповнений фон листівки.
Матеріали для основної листівки:
- штамп напис “Веселих Свят”;
- штамп напис “Випав Сніг на Поріг”;
- штамп новорічний ліхтарих (контур);
- штамп новорічний ліхтарих (наповнювач – не обов’язково);
- чорнило темно зеленого (ялинкового) та чорного кольорів (в залежності від того, яким чином ви будете розфарбовувати ліхтарики може знадобитися спеціальне чорнило);
- основа для листівки розміром в половину А4 аркушу (вертикальна);
- простий олівець, гумка;
- ручка-глітер (або клей із блискітками);
- чорна гелева ручка або тонкий маркер чорного кольору;
- glossy accents або Mod Podge Dimensional Magic;
- на вибір: кольорове чорнило, або олівці, або маркери;
- стрази (не обов’язково).
Інструкції:
1. Зробіть основу для листівки із білого картону (інструкції в першому записі).
2. (Не обов’язково) Використовуючи скотч тимчасової фіксації приклейте основу для листівки до робочої поверхні, а також склейте її в середині. Цього разу замість скотчу тимчасової фіксації я використала шматочок паперового скотчу і приклеїла за його допомогою листівку до столу. Також можна використати малярний скотч.
3. Використовуючи штамп напис “Веселих Свят” та “Випав Сніг на Поріг” та темно зелене чорнило відштампуйте написи в нижній правій частині листівки.
4. Простим олівцем намалюйте завитки (гірлянду із ліхтариками). Це зовсім просто, головне не думайте довго що і як має бути, просто легенько намалюйте лінію із завитками від руки. Повірте, я не художник, малювати я не вмію, але я це намалювала за 1 хвилину. Ви теж можете, просто спробуйте. Якщо не вийде – дайте дитині 🙂 .
5. Тепер помаленьку обведіть намальовані лінії чорною ручкою. Я використовую ручку для журналінгу від Project Life. Можна також використати тонкий маркер або ж гелеву ручку. Не намагайтесь повторити контуру намальованих олівцем ліній точно, просто обмалюйте і все.
6. Зітріть намальовані олівцем лінії гумкою. Якщо ви малювали гелевою ручкою зачекайте поки чорнило висохне, щоб воно не розмазалося.
7. Використовуючи штамп ліхтарик почніть штампувати ліхтарики уздовж намальованих ліній.
Важливо! В залежності від того, яким чином ви будете розмальовувати ліхтарики – оберіть відповідне чорнило, щоб воно не потекло. Якщо будете розмальовувати алкогольними маркерами – оберіть таке чорнило, що не розмазується при контакті з алкоголем.
8.”Розмалюйте” ліхтарики так, як вам подобається. Ви можете зробити це використавши штамп “наповнювач ліхтарика” із набору і просто швиденько відштампувати серединки використовуючи різні кольори чорнила. Штампувати можете не точно по центру, а трішки зміщувати “наповнювач” щоб було цікавіше, наприклад:
Також можете використати прості олівці або ж маркери для розмальовування. Для наступного прикладу я скористалася новими маркерами – хамелеонами (якщо буде цікаво – я розповім про них детальніше). Це алкогольні маркери, які дають можливість отримувати декілька відтінків кольорів використовуючи усього лиш один маркер + розчинник. Цікава річ. Тут я використовую їх вдруге у своєму житті:
на цьому фото видно різницю між ліхтариком, що повністю зафарбований 1 кольором та ліхтариками, що розфарбовані із плавним переходом кольору – в такому випадку складається враження, що ліхтарики дійсно світяться, вони світліші на кінчику (де найбільше світла) та темніші на корінчику (де світла найменше)
9. Додайте святкового блиску ліхтарикам використовуючи ручку із блискітками. Ви також можете скористатися клеєм-глітером, просто наклеїти прозорий глітер на ліхтарики, або ж пропустити цей крок. Він не є критичним.
10. Зробіть ліхтарики реалістичними та об’ємними надавши їм “скляного” блиску. Скористайтесь glossy accents або Mod Podge Dimensional Magic та заповніть кожен ліхтарик рідиною. Коли рідина висохне вона затвердне, а ліхтарики будуть виглядати як справжні плюс на вашій листівці з’явиться незначний об’єм.
11. За бажанням доповніть фон листівки маленькими чорними стразами. Розмістіть їх на листівці використовуючи макетний ніж.
Ось так виглядають дві мої листівки – перша повністю відштампована (серединки ліхтариків відштамповані “наповнювачем”), друга – розмальована (серединки ліхтариків розмальовані маркерами).
Ви можете також використати іншу кольорову гаму для ліхтариків та напису, можете зробити листівку монохромною. Варіантів – безліч!
Інші ідеї:
Фон для листівки, аналогічно і до віночків, можна виготовити за допомогою практично будь якого штампу, навіть штампи-написи згодяться для такого.
Я люблю експериментувати із штампами таким чином, але для економії картону завжди роблю це на тонкому офісному (принтерному) папері. Таким чином мені його не шкода, якщо я щось зіпсую. Це так би мовити моя чернетка. Я раджу вам робити аналогічно, якщо ви не впевнені в дизайні листівки, краще завжди спершу відштампуйте його на звичайному папері.
Додаткова ідея №1
1. Нанесіть вертикальні та горизонтальні лінії простим олівцем. Це допоможе відштампувати рівний фон.
2. Використовуючи штамп сніжинку та сіре чорнило відштампуйте фон залишаючи місце по центру для напису. Ви можете використати або одну сніжинку або ж чергувати обидві із набору. Поекспериментуйте на чернетці і зробіть так, як вам більше подобається.
3. Відштампуйте напис “2015 Теплі вітання у цей зимовий день” чорнилом чорного кольору.
4. Якщо відштампований фон вийшов не симетричним як у мене вдайтесь до простої хитрості і просто зріжте частину листівки на різаку.
5. Зробіть листівку більш яскравою додавши до серединок сніжинок червоних стразів.
Сподіваюся, третій урок вам сподобався! Чекаю на ваші листівки у формі для посилань:
Клас! мені дуже сподобався третій урок. Та й перші два також 🙂 дякую!!
Я вчора нарешті взялася за листівки..не вистачає на все часу..і саме спробувала зробити фон за допомогою сніжинок, на жаль, ті чорнила, що я маю не підійшли. Сніжинки виходили нечіткими і розпливчатими. Архівні чорнила від Сізікс дещо розчарували…. Але пишучи цей коментар з’явилася ще одна ідея 🙂 Треба ввечері обов’язково спробувати
ох я і не знала, що в Сізікса є архівні чорнила 🙂 а якими спочатку пробували? пігментні (хіба що дуже тоненькі) точно не підійдуть для сніжинок. будемо чекати на вечірні результати 🙂 пишіть!
Клас-клас-клас!!!!!!! Дякую!!! Буду експериментувати)))))
Для мене відкриття маркери-хамелеони! Цікаво було б спробувати з ними попрацювати)
чарівна різдвяна майстерня! захоплююся листівками та ідеями!
дякую!
Яна, спасибо за вдохновениЯ! Уроки твои нравятся. После первых двух уроков есть две открытки – буду показывать группками 🙂
Вернулась исправить: не две открытки, а три готовы 🙂 После этого урока уже идеи есть – вечером при наличии свободного времени буду воплощать 🙂
давай-давай 🙂 будемо чекати 🙂
Шикарні гірляндочки, дуже мені сподобалась листівка! І ручка з блискітками і маркери з розчинниками це супервещь я так бачу!
Очень прикольная открытка!!
Ура я отримала набір!!! Сідаю за роботу! Листівочки прикольні і надзвичайно гарні! 🙂
Чудові, з ліхтариками вже готова)) Найбільше сподобався вислів:”Якщо не вийде – дайте дитині 🙂 .” Це точно мало би спрацювати, та моя ще спала)), довелося боротися з перфекционізмом самій)) Дякую, Яночко МК неперевершені!)) І є нагода відволіктись, помедитувати та розслабитись))
Очаровательные открытки! Гирлянда замечательная!