This post is also available in Українською мовою
Ми продовжуємо знайомитися із різними типами чорнил для штампування і сьогодні детально поговоримо про підвид пігментних чорнил – крейдові чорнила. Цим типом я чорнил практично не користуюся, тому ця стаття буде досить короткою та стислою.
Зауважу, всю інформацію я подаю на основі свого досвіду, тому вона є суб’єктивною. Інформація також є не повною, оскільки всього у цьому житті не перепробуєш. Сподіваюся для початківця цієї інформації буде більш ніж достатньо.
Крейдові чорнила – основні властивості:
Оскільки крейдові чорнила є підвидом пігментних чорнил, їхні основні властивості будуть багато в чому схожі, проте їм також властиві суттєві відмінності, які я стисло показала у наступній табличці:
на якій основі вони виготовлені?
на відміну від типових пігментних чорнил крейдові чорнила виготовлені на водяній основі.
скільки часу вони сохнуть?
оскільки крейдові чорнила виготовлені на водяній, а не на масляній/олійній основі на сприятливих поверхнях (папір) вони сохнуть дуже швидко, відповідно крейдові чорнила абсолютно не підходять для гарячого ембоссінгу (висохнуть надто швидко).
чи потечуть вони від води?
ні, крейдові чорнила від води не потечуть.
чи підійдуть для тонування паперу?
так, крейдові чорнила чудово підходять для тонування паперу.
Що ще варто знати про крейдові чорнила?
Крейдові чорнила це відносно новий тип чорнил, що призначені для створення крейдоподібного ефекту. Вони є пігментними чорнилами, що поєднали в собі також деякі якості чорнила dye, а саме: швидкий час висихання, стійкість до розмазування.
В основному доступні у приглушених пастельних кольорах. Чудово “працюють” на темному папері, гарно його вкриваючи як справжня крейда.
Підходять для штампування та розмальовування, але як і всі інші пігментні чорнила штампують жирними (товстими) лініями, відповідно для штампів із дрібними деталями вони не підійдуть.
Окрім паперу крейдові чорнила можна використовувати на дереві та шкірі.
Крейдові чорнила можна зустріти у таких виробників як Clear Snap (наприклад ColorBox Cats Eyes), Tsukineko (наприклад VersaMagic Dew Drops).
ой дякую, я весь час замислювалась для чого вони)
Яна, дуже цікавий огляд, інформація подана доступно і пракрично, молодець!
тільки в цій статті останній підрозділ називається “що ще треба знати про ПЕРМАНЕНТНІ чорнила”, а тут же не про них. Ти, певно, все в один день писала і переплутала)))
Спасибі, Яночко, за те, що ділитеся досвідом. Дуже корисна стаття!:)
100% корисна стаття. З кожним новим випуском переконуюсь, що 1-2 видами чорнил для гарних робіт не обійтись, тут всіх треба і по-більше)))
Дякую за статтю 🙂
Дуже класна стаття. Я думала вони зоблені з крейди 😀
Безмежно дякую!
маю крейдяні чорнила, то ще хіба прокоментую, що їх трохи тяжко вимити з дрібних деталей штампу
а так особисто вони мені подобаються, я ними часто користуюся саме через їх пастельний ефект
Стаття суперова точніше її вміст 🙂
Дуже багато дызналася з цих статтей!! Цыкаво ы корисно! Дякую!
Очень интересно!!
У меня лежат меловые чернила, их очень трудно со штампа смыть!!
Спасибо за полезную информацию!!!